Damian Janus - doświadczony psycholog kliniczny

Kilka słów o mnie

Ukończyłem studia psychologiczne, filozoficzne i religioznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiadam specjalizację z psychologii klinicznej.

Przeszedłem szkolenie w zakresie psychoterapii psychodynamicznej i psychoanalitycznej, które następnie kontynuowałem już w formie treningu psychoanalitycznego w Kole Krakowskim New Lacanian School (seminaria, prezentacje kliniczne, własna psychoanaliza, superwizje). Odbyłem też całościowe szkolenie w metodzie ustawień systemowych (dwuetapowe szkolenie u Heiko Hinrichsa, warsztaty z Bertem Hellingerem i innymi). Obie metody - psychoanaliza oraz ustawienia systemowe - są mi szczególnie bliskie i to je przede wszystkim stosuję w swojej pracy. Ponadto przeszedłem trening w zakresie terapii Gestalt, pracy z ciałem, kurs hipnozy oraz uczestniczyłem w wielu warsztatach samorozwoju.

Przez pięć i pół roku pracowałem na oddziale ogólnopsychiatrycznym, równocześnie prowadząc psychoterapię w ramach gabinetu prywatnego. Pracowałem w poradni zdrowia psychicznego, poradni uzależnień, poradni psychologicznej dla dzieci. Prowadziłem także ćwiczenia oraz warsztaty dla studentów psychologii, pedagogiki i innych kierunków. Jako psychoterapeuta pracuję już kilkanaście lat.

Równoległy filar mojej pracy stanowi coaching. Udzielam indywidualnych konsultacji w zakresie problemów zawodowych, biznesowych i organizacyjnych w oparciu o metodę ustawień systemowych.

Wartości, którymi się kieruję

Kładę nacisk na szacunek oraz dyskrecję. Nie oceniam nikogo i nie porównuję z innymi, a problemy klienta pozostają w moim gabinecie. Pracuję dla niego i jego rozwoju, a nie dla osób trzecich (przełożeni, rodzina) czy idei (normy obyczajowe, diagnozy itp.). Wierzę, że taka postawa jest podstawowym wymogiem zarówno prowadzenia psychoanalizy, jak i ustawień systemowych.

Damian Janus - ZnanyLekarz.pl